نگهداری در انبارها به چه معناست؟

  تاریخ نوشته: ۰۶ , بهمن , ۱۳۹۶
دسته بندی: انبار ها
    اشتراک گزاری:
سازمان و محل انبارها

با سلام و خسته نباشید به شما خواننده عزیز: در این مقاله سعی برآن داریم تا شمارا با مفهوم کلی نگهداری آشنا کنیم تا بتوانیم راحت تر شما را درباره اینکه چرا باید کالاهای خودرا برای نگهداری به انبارها بسپارید متقاعد کنیم پس خواهشمندیم که با ما همراه بمانید ..

نگهداری در انبارها به چه معناست؟

تنها اقدامات اجرایی که توسط مهندسین و عموماً تکنسین های نگهداری و تعمیرات انجام می شود را نگهداری و تعمیرات نمی نامیم. اقدامات فنی که عموماً توسط مهندسین انجام می گیرد نیز به این اقدامات اضافه می شود. پس تا کنون فعالیت های فنی و اجرایی را در تعریف نگهداری و تعمیرات مشاهده کردیم. اما بخش بسیار مهمی که عموماً سازمان ها و شرکت ها آن را در نگهداری و تعمیرات نمی بینند بخش مدیریتی آن است.

 

فعالیت هایی که در حوزه برنامه ریزی استرانژیک نت، مدیریت منابع انسانی نت و برنامه ریزی نت قرار دارد جزئی از فعالیت های مدیریتی نگهداری و تعمیرات است و در سالهای اخیر به شدت جایگاه خود را باز کرده است.

 

نگهداری  در انبارها به چه معناست؟

نگهداری در انبارها به چه معناست؟

 

نگهداری و تعمیرات چه زمانی از طول عمر تجهیز را در برمیگیرد؟

 

در تعریف قید شده است که در طی چرخه عمر تجهیز انجام می گیرد. این چرخه عمر تجهیز از زمانی است که تجهیز نصب می گردد تا زمانی که تجهیز اسقاط می شود را در بر می گیرد.

تفاوت این بخش با تعریف مدیریت دارایی ها در این است که در مدیریت دارایی ها از زمانی که احساس نیاز به تجهیز می شود و تحلیل نیازهای کسب و کار انجام می گیرد، زمانی که طراحی انجام شده و وارد چرخه تولید می گردد و در نهایت تجهیز ساخته می شود را نیز شامل می گردد. چرخه مدیریت دارایی ها چرخه ای کامل تر از دوره عمر تجهیز است.

 

 

نگهداری  در انبارها به چه معناست؟

نگهداری در انبارها به چه معناست؟

 

تعمیرات اضطراری (EM)، نت پیشگیرانه (PM)، نت پیشبینانه (PDM)، نت اصلاحی (CM) کدامیک فعالیت های نگهداری و تعمیرات است؟

فعالیت هایی که منجر به نگهداری تجهیز و یا بازیابی تجهیز شود را فعالیت های نگهداری و تعمیرات می نامیم. نت پیشگیرانه و نت پیشبینانه در حیطه نگهداری تجهیز و تعمیرات اضطراری و اصلاحی در حیطه بازیابی تجهیز است.

نگهداری در انبارها به چه معناست؟

 

نتیجه فعالیت های نگهداری و تعمیرات چه می شود؟

 

پس از اجرای فعالیت های نگهداری و تعمیرات باید کارکردهای تجهیز به حالت مد نظر برگردانده شود. برای این کار برای هر تجهیز باید کارکردهایی که انتظار داریم را شناسایی کنیم و این موضوع چک گردد که آیا تجهیز به سطح کارکردی مد نظر و مورد انتظار رسیده است یا خیر.نگهداری در انبارها به چه معناست؟

 

در این پست تعریف نگهداری و تعمیرات مطابق استاندارد ۱۳۳۰۶:۲۰۱۰ بیان گردید و در ادامه آن به تشریح اجزای این تعریف پرداخته شده است.نتیجه فعالیت های نگهداری و تعمیرات چه می شود؟

 

پس از اجرای فعالیت های نگهداری و تعمیرات باید کارکردهای تجهیز به حالت مد نظر برگردانده شود. برای این کار برای هر تجهیز باید کارکردهایی که انتظار داریم را شناسایی کنیم و این موضوع چک گردد که آیا تجهیز به سطح کارکردی مد نظر و مورد انتظار رسیده است یا خیر.

نگهداری در انبارها به چه معناست؟

برچسب‌ها

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات انبار داری و انجام نگهداری بار های شما با شماره 1910104 - 0990 تماس بگیرید

شماره انبار